KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12086347

nr 1208 6347

Bror Kronstrand

(1875-1950), Sverige

Oljemålning, Bror Kronstrand (1875-1950), signerad. Sverige. 1947, Flickporträtt. Olja på duk, 64x54

Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 1 oktober 2018
kl 20:02:32

Bror Kronstrand

Läs mer om Bror Kronstrand